Wczytuję dane...
Wysyłka od: 12.00 PLN

Tradycyjne, ręcznie robione mydło z Aleppo z 20% stężeniem oleju laurowego.

Jedna kostka mydła z Aleppo powstaje od 9 miesięcy do 2 lat.  Mydło produkowane jest wyłącznie z 3 składników: oliwy z oliwek, oleju laurowego i słonej wody morskiej.

Tak prosty skład sprawia, że naturalne, szare mydło nie uczula i nadaje się do użycia dla każdego – od stóp do głów, do twarzy, ciała, włosów, higieny intymnej, dla dzieci, alergików, osób z problemami dermatologicznymi. 

Składniki aktywne:

Olej laurowy – nazywany naturalnym antybiotykiem. Ma silne działanie antyseptyczne i nawilżające. Skutecznie łagodzi dolegliwości skórne jak trądzik, łuszczyca, atopowe zapalenia skóry, łojotok.

Oliwa z oliwek – charakteryzuje się wysoką zawartością witaminy E, nawilża i natłuszcza, opóźnia procesy starzenia. 


Receptura wytwarzania jest ściśle strzeżoną tajemnicą i nie zmieniła się od wieków. Po dzień dzisiejszy manufaktury, w których tworzone jest mydło z Aleppo podążają za tradycją.

Przez kilkanaście dni i nocy w wielkich kadziach podgrzewa się oliwę z oliwek z wodą morską, następnie stopniowo dolewa olej laurowy. Po schłodzeniu mieszaninę wylewa się na pergamin. Po stężeniu masę ręcznie kroi się ręcznie i opatruje stemplem manufaktury. Powstałe kostki ustawia się w stosach i … tu zaczyna się magia. Mydło dojrzewa przez kilkanaście miesięcy – stąd jego wyjątkowy wygląd, naturalny, ziemisty zapach i niezwykłe właściwości! 

           
Mydła o wyższej zawartości oleju laurowego (50%, 70%) mają działanie łagodzące i normalizujące, polecamy każdemu, a w szczególności osobom z problemami skórnymi lub o skórze tłustej, mieszanej i normalnej.

Mydła o niższej zawartości oleju laurowego (20%, 35%) mają działanie natłuszczające, polecamy je każdemu, a szczególnie osobom o skórze suchej i wrażliwej. 

Ingredients: virgin olive oil, pure laurel leave oil, sodium hydroxide( extracted from sea salt), purified aqua.

Waga: 210g

POLECAMY RÓWNIEŻ
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...