Wczytuję dane...
Wysyłka od: 12.00 PLN

Olej z nasion malin.

Najwyższej jakości, naturalny olej z nasion malin polecany w szczególności do pielęgnacji cery mieszanej, z zaskórnikami i podrażnionej.


Właściwości:

  • nawilża i reguluje pracę gruczołów łojowych (idealny do cery mieszanej)
  • redukuje zaskórniki i zanieczyszczenia 
  • lekki, bardzo dobrze się wchłania , przeciwzmarszczkowy, silny antyoksydant, ma zdolność do niszczenia powstałych od promieniowania UVA wolnych rodników 
  • naprawia uszkodzenia wywołane szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych 
  • łagodzi i niweluje zaczerwienienia i podrażnienia (np. po nadmiernej ekspozycji słonecznej) 

Unikalny profil tłuszczowy i wysoka zawartość witamin:
witamina F, kwas linolowy (omega-6), kwas alfa-linolenowy (omega-3), kwas oleinowy (omega-9), kwas palmitynowy, witamina E, kwas galusowy (przeciwutleniacz), kwas elagowy (dimer kwasu galusowego), karotenoidy (beta-karoten, luteina i kryptoksantyna).

Co ciekawe...
Olej malinowy został bardzo dobrze przebadany pod kątem efektywnego działania na skórę przez naukowca i publicystę, pracownika Uniwersytetu Manitoba w Kanadzie. B. Dave Oomah, który w swojej publikacji potwierdza, że olej ten posiada właściwości absorbowania promieniowania UV na poziomie SPF 28-50 i PFA 6,75-7,5, tak jak dwutlenek tytanu. Dlatego jest polecany do stosowania latem, w celu ochrony skóry przed promieniowaniem słonecznym. Uwaga! Ze względu na konsystencję oleju niemożliwe jest uzyskanie odpowiednio grubej warstwy i osiagnięcie pożądanej właściwości ochronnej, dlatego zaleca się stosowanie również odpowiednich filtrów przeciwsłonecznych w czasie wysokiej ekspozycji na słońce i u dzieci.

Oleje naturalne najlepiej stosować na noc, na oczyszczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu. Przy cerach tłustych mogą być stosowane na cerę zwilżoną hydrolatem kwiatowym.

Zastosowanie na włosy: na zwilżone włosy, 1h przed myciem.

Do zabiegów: idealny do masażu twarzy oraz do przygotowania maseczek z glinek.

Świetnie sprawdza się zastosowany pod maskę algową.

100% czysty olej, zimnotłoczony, nierafinowany, bez dodatków.

Olej L'ORIENT pochodzi wyłącznie z ekologicznych upraw.

Butelka z ciemnego szkła chroni witaminy zawarte w oleju przed światłem słonecznym. Pojemność 50ml.