Wczytuję dane...
Wysyłka od: 12.00 PLN

Magnez transdermalny

Magnez to jeden z najważniejszych pierwiastków w procesach biochemicznych zachodzących w ludzkim organizmie. Jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, mięśni, w tym serca, oraz zachowania równowagi gospodarki mineralnej.

Magnez to pierwiastek o niskiej przyswajalności, stąd często odczuwamy jego niedobory (stres, bezsenność, bolesne skurcze mięśni, drganie powiek, chroniczne zmęczenie). Wiele źródeł raportuje wchłanianie magnezu przez skórę.

Magnez transdermalny (przezskórny), to bezpieczny i naturalny preparat do pielęgnacji każdego rodzaju skóry, który pozwala na suplementację magnezu. Często nazywany oliwą lub oliwką magnezową, nie zawiera w składzie tłuszczu, jednak struktura chemiczna roztworu powoduje powstawanie konsystencji oleistej. Ten efekt znamy również z zastosowania soli karnalitowej (której kryształki są tłustawe, co świadczy o obecności związków magnezu w soli).

Magnez transdermalny

Zastosowania: Pielęgnacja skóry całego ciała

  • intensywne nawilżanie suchej skóry - magnez zatrzymuje wodę w skórze, działa nawadniająco i nawilżająco.
  • masaże rozluźniające - przy skurczach mięśni, również obolałych po treningu lub pracy stojącej. Stosować na bóle stawów, nóg, ramion, pleców.
  • masaże wyciszające i relaksujące - magnez ułatwia zasypianie i uspokaja, roztwór warto stosować po wieczornej kąpieli.
  • w celu minimalizowania przykrych dolegliwości związanych z menstruacją - masaże piersi, ud, podbrzusza.
  • polecany w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego i umysłowego

Sposób użycia: nałożyć na skórę, masować do wchłonięcia.

Skład: woda, chlorek magnezu.

Butelka 150ml.